Karnawałowy czas w DPS Ostoja

06 marzec 2019

SAM 1479Okres zimowy to czas zabaw, maskarad, balów i pochodów. Początek imprez to dzień Trzech Króli, natomiast koniec to Środa Popielcowa. Tak też jest w DPS „Ostoja”.

Mieszkańcy tradycyjnie jak co roku obchodzili Dzień Świętego Walentego, poza tym zostali zaproszeni na występ Iluzjonisty, koncert zespołu Łużyczanki, a także wzięli udział w zabawie karnawałowej w Nielestnie. Aby z tradycji stało się zadość, nie zabrakło również pączków w Tłusty Czwartek, w który to wypadły także urodziny nowej podopiecznej Ostoi - pani Ireny.

Podopieczni zgorzeleckiego DPS-u bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich proponowanych imprezach kulturalno-oświatowych. Mimo podeszłego wieku i wielu barier zdrowotnych bardzo lubią tańczyć, śpiewać i czerpać z życia pełnymi garściami.

Największą nagrodą dla pracowników jest uśmiech i zadowolenie Seniorów. Terapeuci zajęciowi starają się tak wypełnić czas podopiecznym aby każdy z nich czuł się kochany, akceptowany, radosny. Karnawał dobiegł końca, jednak to nie koniec zabawy i radości w Ostoi.

Źródło: Estera Gilowska

SAM 1636 SAM 1472