Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs plastyczny "Przyjazny Powiat"

11 marzec 2019

konkurs plastycznyStarosta Zgorzelecki ogłasza konkurs plastyczny "Przyjazny Powiat" przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych oraz ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Konkurs potrwa od 11 marca do 24 maja br.

 

Celem konkursu jest przedstawienie oczyma dzieci i młodzieży walorów turystycznych, historycznych i kulturowych naszej małej ojczyzny, a także poznanie historii i dziedzictwa kulturowego regionu oraz budowa tożsamości lokalnej mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

Konkurs potrwa od 11 marca do 24 maja br. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu zgorzeleckiego oraz uczestnicy zajęć w gminnych i miejskich ośrodkach kultury i bibliotekach.

Uczestnicy przygotowują prace plastyczne przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych w formacie min A3. Tematem prac powinny być ciekawe - pod względem historycznym, kulturowym, architektonicznym lub przyrodniczym - miejsca w okolicy miejsca zamieszkania uczestnika Konkursu, na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Prace należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Organizatora Konkursu, na adres: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 8A, 59-900 Zgorzelec z dopiskiem na kopercie: „Konkurs plastyczny – Przyjazny Powiat” w terminie do 24 maja 2019 roku. Prace zgłaszane są do Konkursu przez opiekuna zajęć, nauczyciela bądź ucznia. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię, nazwisko i wiek autora, tytuł pracy, adres i telefon placówki oraz imię i nazwisko opiekuna. Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.

Komisja powołana przez Organizatora Konkursu, czyli Starostę Zgorzeleckiego do 31 maja 2019 roku wyłoni zwycięskie prace w trzech przedziałach wiekowych:

 • szkoły podstawowe
 • gimnazja
 • szkoły ponadpodstawowe

Spośród zgłoszonych do Konkursu prac Komisja wybierze minimum 9 (3 w każdej kategorii wiekowej) przyznając atrakcyjne nagrody.

Szczegółowy Regulamin Konkursu dostępny jest w załączniku.

Polecamy
Kalendarium
Maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
 • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
 • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
 • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
 • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
 • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
 • HERG GMINY ZGORZELEC
  Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
 • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
 • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki