Okrągły jubileusz Błękitnych Kamizelek

30 kwiecień 2019

Image610 lat kamizelek W sobotę 27 kwietnia br. w Pałacu w Łagowie odbył się X Jubileuszowy Przegląd Kultury Ludowej „Święto Błękitnej Niezapominajki”, na którym obchodzono 10-lecie powstania Zespołu Górnołużyckie Błękitne Kamizelki.

Powstanie zespołu ma swój początek w 2009 roku. Od tego czasu bezustannie zespół uczestniczył w wielu festiwalach kultury ludowej w województwie dolnośląskim oraz imprezach lokalnych, takich jak festyny okolicznościowe, biesiady czy dożynki. Górnołużyckie Błękitne Kamizelki to grupa wokalna, której akompaniują akordeon, gitara oraz perkusja. W skład ich repertuaru wchodzą piosenki ludowe, biesiadne, kościelne, skecze, herody oraz piosenki dla seniorów i dzieci.

10-lecie Zespołu Górnołużyckie Błękitne Kamizelki uświetniły swoją obecnością oraz występami zaprzyjaźnione zespoły z Dolnego Śląska i województwa lubuskiego: Działoszynianie, Sołtysowe Gryfinki, Podolanie, Kapela Kunice, Przyjaciółki, Rozmaryn, Ferajna, Lasowianie, Kapela Herbuty, Marzenie, Uciechowianki, Gościeszowianki, Malwy, Zagajnik i Kwiatowianki.

Image210 lat kamizelek Image410 lat kamizelek

Image310 lat kamizelek Image710 lat kamizelek