Koło Gospodyń Wiejskich w Sławnikowicach z sukcesem na "Bitwie Regionów"!

09 maj 2019

KGW1Koło Gospodyń Wiejskich w Sławnikowicach z sukcesem przeszło I etap konkursu "Bitwa Regionów" organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa!

2 maja br. reprezentacja KGW Sławnikowice w składzie: Anna Kawalec, Grażyna Kawalec oraz Anna Nowak brała udział w II etapie konkursu, który odbył się w przepięknym Zamku Czocha w Leśnej.

"Bitwa Regionów" to konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich, w którym przedstawiane są potrawy regionalne, związane z tradycją. Panie ze Sławnikowic znalazły się wśród 10 wybranych Kół w regionu całego Dolnego Śląska!

Komisji konkursowej został zaprezentowany "Gulasz z sarny z kluseczkami ziemniaczanymi oraz buraczkami". Danie to odnosi się do tradycji łowieckich naszego regionu oraz potraw przyrządzanych z ziemniaków, które są tradycją kuchni naszego regionu.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Maj 2019