Szkoła Muzyczna otwiera drzwi

10 maj 2019

Image1otwarte drzwi 2019Od 13 do 17 maja w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej trwać będzie Tydzień Otwartych Drzwi. Tegoroczna edycja zadowoli zarówno zagorzałych melomanów, jak i tych niezdecydowanych… Zapraszamy wszystkich! Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat oraz ich rodziców. Przez cały tydzień można obserwować wybrane lekcje instrumentu lub zajęcia grupowe!

Codziennie o godzinie 16.30 przez cały tydzień odbywać się będą koncerty tematyczne w wykonaniu uczniów PSM, podczas których będzie można posłuchać i pooglądać wybraną grupę instrumentów. Chciałbyś rozpocząć grać na gitarze? Przyjdź koniecznie w piątek! A może interesuje Cię saksofon lub klarnet? Musisz być w środę!

Oto szczegółowy harmonogram imprez muzycznych:

• poniedziałek 13.maja, godz. 16.30: Koncert dyplomantów
  • wtorek 14.maja, godz. 16.30: Koncert pianistów
  • środa 15.maja, godz. 16.30: Koncert instrumentów dętych i perkusyjnych (flet, klarnet, saksofon, trąbka, waltornia i perkusja)
  • czwartek 16.maja, godz. 16.30: Koncert akordeonistów i zespołów
  • piątek 17.maja, gpdz. 16.30: Koncert instrumentów strunowych (skrzypce, wiolonczela i gitara)

Ponadto 17 maja w godz. 16.00-17.00 odbędzie się lekcja otwarta kształcenia słuchu dla kandydatów do II stopnia, którą poprowadzi Dorota Adaszewska.

Wszelkich informacji o trwającej rekrutacji do Szkoły Muzycznej udziela sekretariat. Składanie podań tylko do 24 maja.

Uwaga kandydaci! 24 maja w godz. 16.00-17.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież na kurs przygotowawczy dla kandydatów do szkoły I stopnia; poprowadzi go Dorota Adaszewska. Zapisy w sekretariacie szkoły.

Źródło: Dorota Adaszewska

Maj 2019