Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja Młodych Managerów Kultury i Turystyki

06 czerwiec 2019

BOL290519 4 of 132Uczniowska Agencja Turystyczna Śniadeccy Travel wzięła udział konferencji Młodych Managerów Kultury i Turystyki, która została zrealizowana ramach projektu RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym. Wielkoformatowe spotkanie przedstawicieli wszystkich szkół partnerskich odbyło się w reprezentacyjnym Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł w Bolesławcu.

 

Spotkanie otworzył występ uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu. Po występie chóru głos zabrał koordynator projektu pan Tomasz Jaśków, przypominając o działaniach projektowych na przestrzeni lat. Opowiadał o pierwszych spotkaniach, wyjazdach, warsztatach i pracach zespołów przy szkołach.

Następnie głos zabrał Hans Joaichm Donath, radny miasta i przewodniczący ugrupowania Aktives Hoyerswerda, który prezentował strukturę turystyczną pogranicza w Regionie Łużyckim. Przedstawiał tutejsze tereny kopalniane przekształcane na ośrodki turystyczne. Omawiał realizowane inwestycje i rozwój marketingu turystycznego oraz zmieniającą się infrastrukturę.

IMG 20190603 WA0004 1024x768

Druga część konferencji, to spotkanie z twórcą RABRYKI Christianem Thomasem – wspólnego dzieła ludzi chcących angażować się kulturalnie na terenach Łużyc i okolic Saksonii. Rabrykę tworzą ludzie młodzi, głównie z Görlitz, którzy zajmują się prowadzeniem wszelakiego rodzaju kreatywnych warsztatów, projektów, laboratoriów, imprez kulturalnych i wystaw. Rabryka uświadamia młodym ludziom, że wszystko co potrzebne, jest w zasięgu ręki, że trzeba mieć tylko dobry pomysł na siebie.

Konferencję zwieńczyła dyskusja panelowa z młodymi uczestnikami Szkolnych Agencji Turystycznych. Rundę pytań w dwóch językach prowadzili Amelia Szajrych i Ricardo Schulz. Pytania dotyczyły wrażeń i całokształtu kilkuletniego projektu.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020

Das Projekt wird durch die Europäische Union aus den Mitteln des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung im Rahmen des Kooperationsprogramms INTERREG Polen-Sachsen 2014-2020 mitfinanziert.

interreg polska sachsen

Polecamy
Kalendarium
Czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wyszukiwarka

Poznaj warunki życia i pracy w Unii Europejskiej

eures

WKU Bolesławiec


WKU w Bolesławcu

Gminy w powiecie
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknieMiasto i Gmina Bogatynia
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto i Gmina Pieńsk
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Sulików
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Miasto Zawidów
  • HERG GMINY ZGORZELEC
    Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina Zgorzelec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Gmina i Miasto Węgliniec
  • Kliknięcie spowoduje opuszczenie tej strony i otworzenie w nowym oknie Powiat zgorzelecki