Powiatowy Konkurs „Dlaczego musimy wybrać OZE?”

11 czerwiec 2019

IImage2konkurs oze 2019Micha Ilnicki i Mateusz Lickindorf zostali zwycięzcami Powiatowego Konkursu „Dlaczego musimy wybrać OZE?”, który w piątek 7 czerwca odbył się w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu.

„Dlaczego musimy wybrać OZE?” to konkurs wiedzy o odnawialnych źródłach energii i potrzebie ich upowszechniania, skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego.
W konkursie wzięło udział 54 uczniów w dwóch kategoriach: I kategoria - szkoły podstawowe i gimnazja oraz II kategoria – szkoły ponadgimnazjalne.

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami konkursu zostali:

Kategoria: szkoły podstawowe i gimnazja:
1. Michał Ilnicki SP 2 w Zgorzelcu
2. Jakub Krzywonos SP Osiek Łużycki
3. Aleksandra Majocha Gimnazjum Jerzmanki

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne:
1. Mateusz Lickindorf LO Zgorzelec
2. Leon Żeleźniak ZSP Zgorzelec
3. Filip Pozauć LO Zgorzelec
Bartosz Klasa ZSZiL Zgorzelec

Fundatorami nagród zostali Starosta Zgorzelecki oraz PGE Energia Odnawialna SA.

IImage4konkurs oze 2019 IImage6konkurs oze 2019

Czerwiec 2019