Trio Tango zachwyciło

12 czerwiec 2019

Image1trio tango 2019Świetni muzycy, piękne brzmienie instrumentów, popularne i znane utwory w ciekawych aranżacjach, gorące rytmy, a także spontaniczna i liczna publiczność - to tylko niektóre walory wtorkowego koncertu Trio Tango w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Kameralny zespół utworzony przez muzyków i pedagogów PSM: Annę Krupę (skrzypce), Joannę Lewicką (akordeon) i Dominika Lewickiego (fortepian) zaprezentował znane i popularne utwory Astora Piazzolli, Richarda Galliano, Jacoba Gade i Carlosa Gardela. Kompozytorów tych łączy zamiłowanie do tanga. To właśnie tango w różnych opracowaniach i odmiennych klimatach było główną ideą koncertu. Tango jako utwór stylizowany, jest często wykorzystywane w muzyce filmowej, Stąd też powszechnie znamy takie utwory jak: Por una Cabeza, Libertango, Jalousie, Adios Nonino, czy S. V. P.

TRIO TANGO porwało zgorzelecką publiczność, która tanecznym krokiem i w doskonałych nastrojach opuszczała Miejski Dom Kultury.

Wszystkich fanów zespołu Trio Tango zapraszamy na kolejny, sobotni koncert, który tym razem odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Nowogrodźcu o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Źródło: Dorota Adaszewska

Czerwiec 2019